Rengaspalvelu Seinäjoki läheltä | First Stop Seinäjoki

First Stop Seinäjoki

First Stop Seinäjoki / Seinäjoen Kumi Oy

Renkaat, renkaiden vaihto ja rengashotelli lähellä paikkaa Seinäjoki

Kun tarvitset todellista rengasalan asiantuntemusta, kokeneet ja osaavat ammattilaisemme auttavat sinua. Meiltä saat ensiluokkaista palvelua, sekä renkaat ja vanteet, joihin voit olla enemmän kuin tyytyväinen.

Tervetuloa First Stop Seinäjoki / Seinäjoen Kumi Oy:n rengas- ja autohuoltopalveluihin.

Seinäjoki
Yrittäjä Valtteri Jussila
4.6 Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star

Osta Renkaat verkosta

Miten tarkistan rengaskokoni

Etsi nykyisen renkaasi sivusta kirjaimia ja numeroita sisältävä sarja (esim 225/45R17 94v).

Leveys
Etsi renkaan leveys

Etsi kolmenumeroinen luku, esim. 225

Profiili
Etsi rengasprofiilisi

Sen perässä on kaksinumeroinen luku, kuten 45

Vanne
Etsi rengasvanteen koko

Kirjaimen R perässä on vanteen koko, esim. 17 tuumaa

Kuorma ja nopeus
Etsi renkaiden kuormitusindeksi ja nopeusluokitus

2/3-numeroinen numero ja kirjain esim. 94 (kuorma) ja V (nopeus)


First Stop Seinäjoki / Seinäjoen Kumi Oy-Kartta
Vanhankylänkaari 23
60320 Seinäjoki
Hanki reittiohjeet
+358 6 4217250
info@seinajoenkumi.fi
Maanantai
8:00 – 17:00
Tiistai
8:00 – 17:00
Keskiviikko
8:00 – 17:00
Torstai
8:00 – 17:00
Perjantai
8:00 – 17:00
Lauantai
9:00 – 15:00
Sunnuntai
Suljettu

Ottaa yhteyttä First Stop Seinäjoki / Seinäjoen Kumi Oy

Jos sinulla on kysyttävää tai haluat ottaa yhteyttä, lähetä meille viesti napsauttamalla alla olevaa painiketta, niin otamme sinuun yhteyttä mahdollisimman pian.

Ota meihin yhteyttä

Lue mitä asiakkaamme ajattelevat First Stop Seinäjoki / Seinäjoen Kumi Oy

arvostelija-avatar-kuva Sari Saarikoski heinäkuuta 30, 2026
Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star

"Renkaat sain nopeasti autooni. Asiakaspalvelu oli todella mukavaa! Kiitos, tulen toistekki."

arvostelija-avatar-kuva Janne Paavola heinäkuuta 11, 2026
Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star

"Hyvä palvelu ja renkaan paikkaus hoitui mutkitta. Siistit tilat ja näkyvällä paikalla. Hienoa, että liike auki myös lauantaisin."

arvostelija-avatar-kuva WEGEVISION huhtikuuta 28, 2026
Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star

"Loistava palvelu. Kun hätä oli suuri sain apua 🫡 ystävällinen palvelu ja auttavainen. Paikka jossa homma hoituu."

arvostelija-avatar-kuva Juha O huhtikuuta 17, 2026
Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star

"Hyvä palvelu ja nopea,vahva suositus👌"

arvostelija-avatar-kuva Jaakko Talvitie huhtikuuta 08, 2026
Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star

"Hyvää palvelua, jälleen🤌"

arvostelija-avatar-kuva jaana vilen huhtikuuta 08, 2026
Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star

"Hyvä ja nopea palvelu.Renkaat ja vanteet oli just niikuin pitikin olla."

arvostelija-avatar-kuva Sari Packalén huhtikuuta 08, 2026
Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star

"Iloinen ammattitaitoinen toiminta. Huomioi asiakkaan turvallisuuden renkaiden suhteen."

arvostelija-avatar-kuva Jukka Mäenpää huhtikuuta 07, 2026
Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star

"Loistava palvelu. Käytän toistekin."


Palvelut First Stop Seinäjoki / Seinäjoen Kumi Oy

Agri ja työkoneet icon Agri ja työkoneet
Ilmastointihuolto icon Ilmastointihuolto
Akku icon Akku
Renkaan paikkaus icon Renkaan paikkaus
Rahoitus icon Rahoitus
Renkaiden asennus vanteelle icon Renkaiden asennus vanteelle
Vanne- ja rengaspesu icon Vanne- ja rengaspesu
TPMS icon TPMS
Renkaiden tasapainotus icon Renkaiden tasapainotus
Renkaanvaihto icon Renkaanvaihto
Rengashotelli icon Rengashotelli
Tuulilasin pyyhkijänsulat icon Tuulilasin pyyhkijänsulat